Příchod Nového roku je jeden z nejdůležitějších tradičních čínských svátků. Trvá 15 dní a jeho oslavy začínají tak, jako například u nás den předem (jako náš silvestr). Oslavy začínají poslední den končícího roku setkáním všech členů rodiny u večeře, která je plná drahého jídla a neobsahuje zeleninu. Nikdy se nesní všechno jídlo, ale část se přenechává na další den. Před tím se ale hodně uklízí, dům musí být naprosto čistý. Tím, že se vynáší špína do dopadu – symbolicky se odnáší pryč z domu smůla končícího roku a připravuje se hostina pro setkání rodiny. Nechybí na ní maso, ryby a třeba plody moře a dort. Datum čínského Nového roku  se pohybuje mezi 21.lednem a 20. únorem. Každý rok mám k sobě přiřazeno jedno zvíře ze zvěrokruhu, kterých je dvanáct.

První den:
jí se především zelenina a bezmasá jídla, protože se věří, že to přinese dlouhověkost a omezuje se konzumace masa. V tento den se neuklízí, aby si člověk nevymetl z domu štěstí a bohatství a zahání se všechno zlo a zlí duchové – k tomu slouží různé petardy a navštěvují se nejstarší členové širší rodiny.
Jako dárky pak slouží červené obálky, ve kterých jsou peníze. Obálky se dávají dětem a dospívajícím.

Druhý den:
chodí se navštěvovat hroby a hroby předků, jako úcta k nim slouží zapálení kadidla a provdané dcery navštěvují domy svých rodičů. Tento den je zasvěcený bohu rodiny.
Třetí den:
chodí se do rodiny nevěsty a přinášejí se tam dary.
Čtvrtý den:
Klidný den, kdy se chystá jídlo, čeká se na návrat domácího bůžka a často končí dovolená.Pořádají se ohňostroje. důvodem je, aby si toho, kdo ho odpálí všiml bůh bohatství a podpořil jej.
Pátý den:
rodí se bůh bohatství a jedí se speciální knedlíčky. Hodně se uklízí a zametá, aby se vymetla pryč chudoba. Život s pomalu začíná vracet a otvírají se obchody.
Šestý a sedmý den:
v tento den se každý stane o rok starší bez ohledu, kdy se narodil a pokračuje oslava boha bohatství.
Osmý den:
je dnem návratu do práce.
Devátý den:
oslava Nefritového císaře – vládcem Nebes.
Desátý až dvanáctý den:
odpočinek a duchovní přibližování bohům.
Třináctý den:
oslavuje se významný a velmi čestný generál Guan Yu – velký vzor i pro současné podnikatele.
Patnáctý den:
Svátek lampionů – poslední den oslav, kdy se rozvíjí ulice, lidé chodí s lampiony, svítí svíčky na ulicích. Je to den Lvího či Dračího tance.